Tuesday, February 14, 2012

Keputusan Pertandingan Sirkit Remaja Kebangsaan 100Plus Peringkat Pertama Zon A - Kangar

Nama Kejohanan : Kejohanan Sirkit Remaja Kebangsaan 100Plus Peringkat Pertama Zon A 2012
Tempat : Kangar, Perlis
Tarikh : 8 - 12 Februari 2012
 
Laporan :
 
Kejohanan Sirkit Remaja Kebangsaan 100Plus Peringkat Pertama Zon A telah dijalankan dengan jayanya pada 8 hingga 12 Februari 2012 bertempat di Kangar, Perlis. Pada kejohanan kali ini, seramai 273 orang pemain dari peringkat Zon Utara iaitu Perlis, Kedah, Perak, P.Pinang, K.Lumpur dan Kelantan dan sebanyak 16 acara telah dipertandingkan iaitu :
 - Boys Single U12
 - Boys Double U12
 - Girls Single U12
 - Girls Double U12
 - Boys Single U14
 - Boys Double U14
 - Girls Single U14
 - Boys Single U16
 - Boys Double U16
 - Girls Single U16
 - Girls Double U16
 - Boys Single U18
 - Boys Double U18
 - Girls Single U18
 - Girls Double U18
 
Negeri Perak telah menghantar penyertaan seramai 26 lelaki dan 12 perempuan dan menyertai semua acara kecuali Girls Double U18. Keputusan yang agak baik telah ditunjukkan oleh pelatih negeri Perak iaitu dengan pencapaian 3 Emas, 1 Perak, 8 Gangga (Tempat ke-3 dan ke-4). Daripada 38 orang, seramai 7 orang adalah pelatih SUKMA 2012. Berikut adalah keputusan penuh pelatih negeri Perak :
 
Boys Single U12
1. Ling Wei Jie vs Lee Wei Hong (PP) - 21-13 21-9 (QF)
2. Leslie Cheong Yan Wei vs Wan Ahmad Zharif (KEL) - 21-17 21-15 (2nd Round)
3. Teoh Heng Jie vs Lim Cheng King (KL) - 21-8 22-20 (3rd Round)
4. Loo Man Chong vs Zachary Ee (KL) - 21-14 23-21 (1st Round)
5. Chew Jia Lun vs Chia Wei Jie (KL) - 21-18 21-16 (SF - 4th)
6. Chia Cheng Xiang vs Chia Wei Jie (KL) - 23-21 21-16 (SF - 3rd)
 
Boys Double U12
1. Ling Wei Jie/Teoh Heng Jie vs Chia Wei Jie/Lim Chong King (KL) - 21-11 21-18 (SF - 3rd)
2. Chew Jia Lun/Loo Man Choong vs Khor Jun Yuan/Ooi Jhy Dar (KED) - 21-16 16-21 21-18 (QF)
3. Chea Cheng Xiang/Leslie Cheong Yan Wei vs Lee Wei Hong/Liew Jun Rong (PP) - 21-14 21-9 (2nd Round)
 
Girls Single U12
1. Syafa Atikah Kamarul Ariffin vs Eng Sin Jou (KED) - 21-16 19-21 21-13 (QF)
2. Eoon Qi Xuan vs Goh Jin Wei (PP) - 21-12 21-8 (Final - 2nd)
 
Girls Double U12
1. Eoon Qi Xuan /Syafa Atikah vs Goh Jin Wei/Jaslyn Hooi Yue Yann (PP) - 21-3 21-8 (SF - 4th)
 
Boys Single U14
1. Muhammad Irfan Yeop Shaiful Hamali vs Mugilan a/l Subramaniam (KEL) - 21-9 20-22 21-9 ( 2nd Round)
2. Wilson Phua vs Loh Zefang (PP) - 21-11 21-9 (3rd Round)
3. Ong Chen Seang vs Ooi Zhao Zhi (PP) - 21-11 21-15 (3rd Round)
4. Tan Choon Yen vs Ang Kang Wen (PP) - 21-5 21-8 (1st Round)
5. Alvin Khoo Kai Hao vs Tam Tong Pei (KL) - 21-10 21-14 (2nd Round)
6. Goh Ewe Lian vs Chong Jenn Huan (KL) - 21-16 21-17 (2nd Round)
 
Boys Double U14
1. Ong Chen Seang/Wilson Phua vs Loh Zefang/Ray Ng (PP) - 21-10 22-20 (QF)
2. Alvin Khoo/Muhammad Irfan Yeop  vs Ng Eng Cheong/Ooi Zhao Zhi (PP) - 21-7 21-8 (2nd Round)
3. Goh Ewe Lian/Tan Choon Yen vs Mohd Shauqi Puzi/Tan Wei Liang (KED) - 21-16 21-11 (2nd Round)
 
Girls Single U14
1. Desiree Siow vs Loh Bao Ying (KL) - 21-19 22-24 21-22 (Final - Champion)
2. Nur Ernisa Alya Zainal Abidin vs Loh Bao Ying ( KL) - 21-17 21-12 (QF)
 
Girls Double U14
1. Desiree Siow/Nur Ernisa Alya vs Chuah Xin Er/Lim Chen Yen (PP) - 11-21 21-18 21-17 (SF - 4th)
 
Boys Single U16
1. Mohamad Haikal Bin Rojehan vs Zulhelmi Bin Zulkiffli (KL) - 21-11 21-12 (2nd Round)
2. Teoh Gen Sheng vs Zulhelmi Bin Zulkiffli (KL) - 21-17 21-16 (QF)
3. Kenneth Choo vs Amirul Hakimi Yusrizal (PERLIS) - 21-18 15-21  21-18 (QF)
4. Chea Cheng Jing vs Tung Jun Tsian (KL) - 21-19 21-19 (3rd Round)
5. Ooi Zhe Lun vs Than Kok Tiong (KL) - 21-19 21-15 (3rd Round)
6. Ooi Jun Kang vs Kelvin Ng (PP) - 21-7 19-21 21-11 (2nd Round)
 
Boys Double U16
1. Lee Jia Yee / Ooi Zhe Lun vs Lee Ching Kian / Leong Wen Hao (KL) - 21-10 21-11 (QF)
2. Kenneth Choo / Teoh Gen Sheng vs Lee Ching Kian / Leong Wen Hao (KL) - 21-11 21-16 (SF - 3rd)
3. Mohd Haikal / Mohd Imran Ghause vs Lim Khai Sheng / Than Kok Tiong (KL) - 21-19 21-15 (2nd Round)
4. Cheah Cheng Jing / Ooi Jun Kanag vs Amirul Hakimi / Tan Vi Hen (PERLIS) - 21-13 18-21 21-15 (2nd Round)
 
Girls Single U16
1. Nur Athirah Zulkifli vs Chua Chea Lin (PP) - 21-10 21-11 (2nd Round)
2. Liew Rae Jean vs Chua Chea Lin (PP) - 21-22 21-11 (QF)
3. Tan Wee Ling vs Tan Yun Yi (KED) - 21-19 17-21 22-20 (QF)
4. Nur Izzati Zulkifli vs Cheah Yee Cek (PP) - 13-21 21-19 22-20 (2nd Round)
5. Nurul Aliah Ahmad Nazri vs Ooi Annie (KEL) - 21-16 21-10 (1st Round)
6. Nurul Syuhaida Norazmi vs Dheshnee a/p Ganesan (PP) - 21-18 21-16 (SF - 4th)
 
Girls Double U16
1. Liew Rae Jean/Nur Athirah vs Chua Cheah Lin/Dheshnee a/p Ganesan (PP) - 21-13 21-14 (QF)
2. Goh Sue Kie / Nur Izzati vs Koh Ching Woon/Noor Hazwani Hazair (KED) - 21-5 21-14 (1st Round)
3. Nurul Syuhaida / Tan Wei Ling vs Natalie Wong / Tan Yun Yi (KED) - 21-18 21-18 ( SF - 4th)
 
Boys Single U18
1. Muhammad Fadzrul Khairul Nurial vs Teoh Khai Siang (PP) - 16-21 21-7 21-11 (2nd Round)
2. Lou Qi Heng vs Choe Foo Wah (KL) - 21-9 20-22 21-11 (1st Round)
3. Muhammad Zahier Zaini vs Chee Wei Zhong ( PERLIS) -  23-21 21-18 (1st Round)
4. Chun Jen Hou vs Yeoh Kah Seah (PP) - 21-10 21-5 (QF)
5. Chong Shi Yew vs William Ooi Wei Wern (KL) - 21-13 21-6 (1st Round)
6. Chan Ren Chong vs Teoh Khai Sian (PP) - 21-6 21-13 (Final - Champion)
 
Boys Double U18
1. Chan Ren Chong/Chong Shi Yew vs Lim Ming Chuen/Teh Sheen Yale (PP) - 17-21 21-5 21-17 (Final - Champion)
2. Muhd Fadzrul / Muhd Zahier vs Lim Ming Chuen/Teh Sheen Yale (PP) - 21-12 21-10 (SF - 4th )
 
Girls Single U18
1. Chow Yi Lin vs Sharmila Gopal (PP) - 21-7 21-19 (2nd Round)
  
Sekian, untuk laporan
 

NORHAYATI BINTI ABDUL RAHMAN
PPN BADMINTON/TENPIN BOLING/LAWN BOWL
UNIT SUKAN PRESTASI TINGGI PERAK

No comments:

Post a Comment